O nás

V roce 2016 jsme jakožto dvě na sobě nezávislé majitelky dvou kocourků z ulice vytvořily stejnojmenné facebookové stránky Damián a Oliver pomáhají s cílem finančně pomáhat v rámci záchranných kauz a dočasné péče. Vytvořily jsme řadu rukodělných výrobků pro kočky a páníčky a postupně jsme rozšiřovaly zboží v naší nabídce o zahraniční produkty s kočičí tématikou. Jedná se o charitativní projekt s velkou časovou i finanční investicí a nulovým ziskem. Celý výdělek, včetně nákladů, jde na úhrady veterinárních faktur a péče. 

Facebookový projekt  Damián a Oliver pomáhají vznikl jako praktická odezva na naše vlastní záchranářské projekty a spolupráci s kočičími útulky v Karlovarském kraji. Brzy nám došlo, že situace s bezprizorními kočkami je vážnější, než jsme si myslely. Setkaly jsme se se zuboženými, zlomenými, hladovými, zraněnými a vyděšenými kočkami. Od roku 2015 se podařilo společně s dalšími aktivisty odebrat přes 300 koček z ulice. Většina našla domovy. Jiné byly pro plachost vráceny po kastraci do svého dobře známého teritoria. 

Zážitky ze záchranných kauz jsou občas nesdělitelné, nabité emocemi a silnými příběhy o zraněných němých tvářích. Setkání se surovostí vnějšího světa nám otevřelo oči. 

Zpočátku roku 2015 jsme se orientovaly zejména na dokrmování vyhozených mláďat bez maminky. Facebooková stránka Damián a Oliver pomáhají aspoň trochu ulevila při finanční přetíženosti v rámci těchto záchran kotěcích miminek. Dnes, po letech, jsme si vypsaly malou dovolenou od aukcí a prodejů. Již je nepořádáme frekventovaně a pravidelně jako dříve. To ale neznamená, že jsme na pomoc rezignovaly. Naopak, snažíme se o osvětu, šíření informovanosti a povědomí, JAK POMÁHAT. Poskytujeme praktické rady a tipy sesbírané při práci s kočkami z ulice. Snažíme se inspirovat k pomoci další a šířit myšlenku, že pomoc němým tvářím obohacuje. Vytváříme letáčky, praktické návody, píšeme články, které doufáme, přiblíží svět koček. Webové stránky vnímáme jako platformu, kde můžeme mít vše pod jednou střechou, přehledně pro každého, koho nejen téma záchran, ale obecně chovatelství koček, zajímá. 

Pokud máte zájem o některý z našich hand made produktů, srdečně vás zveme do našeho obchůdku zde:

nahřívací polštářky z dílny Damiánka
nahřívací polštářky z dílny Damiánka
Pelíšek z dílny Oliverka
Pelíšek z dílny Oliverka

 

Jsme kočičí tým 

 

Kočky mi změnily život...

Lucie 

Vlastním větší smečku kočiček. Většina byla odkrmena na kotěcím mléce a flaštičce s dudlíčkem kvůli ztrátě matky v nízkém věku. Každá z mých koček je mimořádná individuální bytost s neskutečnou zásobou lásky a energie na rozdávání. Jsem pro wellness koček, pro lepší vztahy mezi kočkou a pánem, pro ukončení utrpení  koček na ulicích. Ráda se s Vámi podělím o svou cestu ke kočkám a pochopení toho, kdo jsou. Kočky jsou těmi nejlepšími přáteli.

Kočky jsou rodina...

Zdenka 

Vlastním čtyři úžasné kočičí bytosti. Sourozence, které zanechala venkovní kočka pod odkojení a maminku se synem odebrané postupně z ulice. Poslední příchozí je maminka Olivera. Setkání se synem bylo nádherným zážitkem. Ačkoliv byla maminka Bella původně plachá, dala mi šanci a nyní je mezi námi úžasný vztah založený na důvěře. Je nádherné pozorovat, jak se osobnost kočky rozvíjí, když se cítí milována a v bezpečí. Bella si konečně odžívá zpětně kotěcí věk, který jí byl životem bezdomovce vzat. Kočky jsou pro mě domovem i rodinou.