Mrouskání 

25.06.2019

Je nutné se ho zbavovat KASTRACÍ?

Mrouskání u koček (říje)  je stav, kdy je kočka připravena k páření. Je to také stav, kdy je vystavena energetickým ztrátám, které jsou v přírodě balancované rychlým přivábením samců. Ztráty fyzických sil a psychického pohodlí jsou však u mrouskající kočky chované v zajetí vysoké. Mrouskání koček, které nemají plodného samce v okolí se NEZDRAVĚ prodlužuje a zintenzivňuje. 

Dostáváme kočku do energetické nerovnováhy způsobem, který je pro ni zcela nepřirozený. Kočka nerozumí, proč partnera nepřivábila a pokračuje s intenzitou vábení nepřiměřeně dlouho 

Z dlouhých a častých mrouskání stoupají nejen psychická, ale i fyzická zdravotní rizika. Zdravotní rizika sebou nesou nepohodu, neklid, psychickou nevyrovnanost, nespokojenost, poruchy chování, hormonální nerovnováhu, záněty dělohy, cysty na vaječnících, rakovinu mléčných žláz v případě celoživotních říjí. Říje přichází v teplém období - tedy od jara do podzimu. Ovšem globální oteplování dělá ze zimního období jarní a zvířata jsou z těchto změn zmatená, čím dál častěji se setkáváme se zimními vrhy. Za toto období se může kočka mrouskat více než dvakrát. Mrouskání může trvat od pár dnů po více jak týden a může se po krátkých pauzách OPAKOVAT, pokud kočka není oplodněna. Doba a intenzita mrouskání je individuální záležitostí, u každé kočičky probíhá trochu jinak. Zažila jsem kočičky, které se mrouskaly pravidelně zas a znovu s týdenní až 14ti denní pauzou. Pro kočku je mrouskání bez možnosti zabřeznout stresovou záležitostí doprovázenou psychickou a fyzickou újmou. 

JAK SE CHOVÁ KOČKA, KTERÁ MROUSKÁ?

Kočka, která mrouská, méně jí a pije, příliš o sebe nedbá. Méně spí, je velmi aktivní, je v pohybu. Cyklicky se vrací ke specifické řeči těla - hlasitě mňouká hlubokými hrdelními tóny, válí se na zádech, je ztuhlá, může se celá chvět a vibrovat, otírá se o rohy a hrany,  třepotá ocasem, specificky napíná svaly zadních stehen a pánve, prohýbá se v páteři, vystrkuje zadeček směrem nahoru,  tančí na zadních tlapkách při prohnutí zad, je neklidná, hlučná a vysílená, ošetřuje si intimní partie, může se objevit výtok nebo značkování. Vábení partnera se podobá fyzicky náročnému cvičení. 

Běžte maraton bez jídla, pití, spánku... Jak dlouho to vydržíte?

Hlučné svolávání partnera je nervy drásající i pro nás lidi. Kočce nelze pomoci. Pokud tedy nevlastníme hrůzný umělý kocouří penis, který se prodává jako náhražka styku pro ukončení mrouskání a který je dle mého soudu šílenou zbraní matoucí kočku, nehledě na možnost ublížení. Hra kočku zabaví při mrouskání často jen na chvíli, jídlo jí příliš nezajímá. Hodně se mazlí, ovšem  spíš jí mazlením ještě více dráždíme a stimulujeme. Pozor na to. Pokud máme nenechavé kastráty, kteří jí výtok olizují, nebo ji stimulují zakousnutím do krku a podbíráním pod sebe bez samotného aktu, kočku tím trápíme ještě víc. V takovém případě prosím oddělte kočku a kastráty. Bez nich se domrouská rychleji a s menším psychickým strádáním. 

Kočky na rozdíl od nás lidí nevnímají styk jako formu zábavy nebo odreagování, jejich důvody jsou mnohem vážnější, páří se pro zachování druhu a to je v PŘÍRODĚ nejsilnější motiv.

STAV, kdy samci napodobují akt páření bez oplození samičky se v přírodě běžně NEVYSKYTUJE a kočka mu nerozumí!

U extrémních mrouskání se kočičky mrouskají, i když jsou fyzicky vyčerpané. Výrazně překračují svoje zásoby energie a rychle se dostávají do fyzického deficitu. U silných mrouskání může dojít až k poškození hlasivek. Mrouskání může mít přímo devastující efekt, o čemž jsem se přesvědčila u depozitní kočičky Marušky, kterou nic jiného než vábení partnera nonstop ve dne v noci nezajímalo. Kočička nejedla, spala až z vysílení. Mrouskání trvalo tři týdny a musela podstoupit rychle kastraci, protože klesala na nízkou váhu kvůli naprosté ztrátě apetitu. Její mrouskání bylo natolik intenzivní, že musela být dokrmována na lžičku a musela jsem jí podávat calopet a další vitamíny perorálně. Kdybych nechala Marušku mrouskat dál bez kastračního zákroku, velmi bych jí tím ublížila. Nutno podotknout, že to byla roční velmi mateřská kočka a v době mrouskání ještě kojila svůj vrh. Bylo extrémně horké léto s velkou světelností do pozních hodin, což kočičku stimulovalo. Z nenaplnění rozmnožovacího pudu se soužila a kastrace jí doslova zachránila život. Dnes má krásnou váhu a je to klidná, zdravá a vyrovnaná kočička. Mrouskání jiné depozitní kočičky Natálky bylo natolik intenzivní, že Natálka si poškodila hlasivky do té míry, že ztratila na několik dní hlas. 

Maruška
Maruška
Natálka
Natálka

KASTRACE JE ZDRAVÁ SOUČÁST ŽIVOTA KOČEK BEZ MOŽNOSTI PÁŘENÍ

Zavřením koček a znemožněním rozmnožovacích aktivit jsme kočkám vzali tu nejpodstatnější část přirozenosti, část, na které stojí jejich existence, jejich NEJSILNĚJŠÍ PUD, a tu druhou nejpodstatnější část, kterou představuje vábení partnera - tedy mrouskání - zachováváme se slovy, že kastrace je proti přírodě? Není to ironie? Není to špatný vtip? Zde by k přirozenému vývoji kočky plně dostačovalo ji nechat vykastrovat, než ji nechat nepřirozeně soužit a trápit.

Na páření nemusí kočka v přírodě čekat. Partnera si vybírá a k páření dojde rychle. ŽÁDNÉ ČEKÁNÍ VE FRONTĚ SE NEKONÁ! 

Tuto atmosféru navozujeme uměle v bytech. Kočky zde chované komfort páření nemají a tak se mrouskání protahuje ve snaze přilákat partnera do posledního dechu. Kastrace mých koček velmi pomohla v jejich pocitu pohodlí a fyzické kondici. Navíc v západních evropských zemích zavládla prokastrační politika vzhledem k počtu koček a jejich soužení na vesnicích i ve městech, kde je často kastrace nahrazena vražděním kočičích miminek, což není nic jiného než protizákonný nehumánní a neetický prostředek regulace počtu koček. Toto násilné vraždění mláďat je oproti kastracím mnohem daleko větším proviněním proti přírodě. Nenechte soužit kočky nenaplněným pohlavním pudem, není to pro ně zdravé a přirozené. Pokud se neumíte do koček vžít a přijde vám mrouskání roztomilé a "normální", prosím představte si sami sebe ve stejné pozici. Jak by nám bylo? 

                                                        Dáte mi za pravdu...
ANO... TRÁPÍ SE.....