Maya - příběh hrdinky

28.06.2019

Maya - skvost, který mi jediný zůstal v dlaních ze třech nádherných drahokamů...

23.8.2016 jsem přijala vrh třech koťátek bez maminky, dvě želvinky sestričky, které jsem pojmenovala Maya a Momo a celého černého brášku Maka. Maya, Momo a Mako byla kočičí miminka cca 10 dní stará nalezena v Kynšperku. Maya vážila den po příjmu 161g, Momo 147g a Mako pouhých 140g... Byla do dlaně... Začal boj o přežití na dokrmu. 

První dny skoro nesáli a upadali do apatických bezvládných stavů.. Ačkoliv jsem jim poskytla veškeré vybavení, nejlepší kotěcí mléko, doplňky na podporu imunity, zateplování a monitoring, byl to tvrdý boj a několikrát jsem měla dojem, že mi jejich duše odletí. Byli slabí a málo sáli, nelepšilo se to, protože měli potíže s trávením umělé náhražky mléka. Zpočátku nepomáhaly ani lactobacily, homeopatika, Energyvet doplňky. Trápil je úporný vodnatý žlutý průjem ze začervení. Na tak malá tělíčka vypořádávající se se sníženou imunitou ze ztráty mateřského mléka a šokem ze ztráty matky, to bylo hodně. Hledala jsem urgentně v průběhu dokrmu kojnou kočku a našla jich hned několik. Z vrhu jsem dala šanci tomu nejslabšímu, u kterého jsem tušila, že na dokrmu nemá možnost dlouho vydržet, byl nejvíce komatózní, nejslabší a byl to chlapeček Mako. Matka ho přijala. Odkojila ho. Bohužel Mako v sedmi měsících podlehl náročné operaci v rámci vyjmutí nádoru střeva. Mako byl inspirací pro všechny a svůj krátký život žil v harmonii se svou novou maminkou. Byl neskutečně empatický tvor s mimořádnou a andělskou povahou... 

Maya a Momo nadále bojovaly na umělých dokrmech a přešly brzy na pevnou stravu. Bohužel Momo v šesti měsících podlehla suché formě FIP... Bylo to pro všechny velmi náročné období plné smutku. Maya zůstala sama. Vzhledem k rodinné anamnéze, snížené imunitě a osiření jsem ji adoptovala. 

Maya je zázrak přírody. Je to velká bojovnice s ohromným srdcem. Navždy je v ní kousek Maka a Momo...

Je M.I.M.OŘ.ÁD.N.Á.. Milujeme ji bezmezně...