Emma 

03.07.2019

                Jak se z týrané kočky stane mazlík 

Emma je týraná kočička z Nejdku ubytovaná dočasně kvůli údajné graviditě ve vysokém stupni v kanceláři mého taťky. V té době bylo depozitum až k prasknutí plné dalších koček z ulice, a tak nebylo zbytí a Emma se stěhovala nouzově do prostředí kanceláře. Gravidita se sice nepotvrdila, avšak její asistenční schopnosti čiči sekretářky vyvrátit tak lehce nešly. Emma podstoupila kastraci a nutnou rekonvalescenci strávila v kanceláři jako zateplovací boa táty. Pořád mu seděla na zádech a co víc, skartovala papíry zcela zdarma, vítala hosty a obměkčovala jednatele při jednání svým předením, ořezávala tužky, kypřila rozrýváním hlínu v květináčích a starala se o úpravu květin tak dokonale, že některé zmizely! Dělala nonstop hlídače, strážila objekt v okenních vytrínách a cvičně spouštěla alarm. Navzdory životním podmínkám ze kterých byla vzata, kdy žila v garsonce s dalšími cca šestnácti enormně zablešenými, začervenými, podvýživenými, emocionálně deprivovanými a týranými nekastrovanými jedinci, nám Emma dala šanci. Je z ní velmi inteligentní a nyní na člověka vázaná kočička schopná se učit a velmi rychle chápat. Je to hravá kočička, která byla po nutné karanténní etapě v kanceláři, socializaci, kastraci, očkování a testech převezena k nám domů, abychom zkusili její možné začlenění do smečky. 

Emmička u nás doma povýšila z kancelářské asistentky na mnohem vyšší post. Z tátovo kanceláře, kde se starala o kvalitu tužek, psaní mailů chozením po klávesnici a snížení stresu na pracovišti přesedlala na funkci odbornice na wellness procedury. S energií jí vlastní se vrhla na kadeřnické, vizážistické a akupunkturní služby.

Poskytuje wellness procedury u nás v obýváku, kde je v karanténě. Zákazníky láká tlapkou pod dvěřmi. Když vstoupíte do studia, Emma Vás povalí na koberec a musíte relaxovat! Vytrhá Vám nefunkční vlasové kořínky, udělá z vlasů vosí hnízdo a v rámci boje proti chemickým preparátům zafixuje účes NAPŘÍRODNO slinami. Poté se nemilosrdně vrhne na peeling obličeje jazykem a nebrání se ani vytrhání obočí! Když je tvář dostatečně rudá, začne se svými akupunkturními technikami. Jemným škrábáním v obličeji podporuje tvorbu kolagenu. Tato omlazující technika je téměř bezbolestná a hlavně oproti jiným salónům je u Emmičky zcela zdarma!

Po omlazovacích procedurách dojde na terapeuticé sezení, při němž Vám drží hlavu pacičkama pod bradou, abyste nemohli utéct a museli jste naslouchat jejím důvěrným promluvám do ouška. Svým ODDANÝM vrněním Vás dokáže přesvědčit, že ŽIVOT je neskutečně BÁJEČNÝ...

POKUD CHCETE NAVŠTÍVIT SALON EMMA, MŮŽETE SI VYBRAT Z NÁSLEDUJÍCÍH PROCEDUR

1) umytí obličeje slinami

2) masáž hlavy

3) peeling obličeje

4) akupunktura

5) účes pro všechny příležitosti

6)čištění uší

7) relaxační vrnění

9) specialita - upíří zákus do krku nebo do nosu! Výběr nechá Emma sama na sobě 

Psychické zotavení Emmy

Emma se jevila jako přirozeně submisivní kočička a nebýt traumat bylo by její začlenění bez problémů. Emma žila v miniaturní garsonce v Nejdku s dalšími přibližně patnácti nekastrovanými jedinci zavíranými do krabic, přepravek a klecí, všichni žili u psychicky nemocné staré paní, jenž je trestala, zavírala, péče byla minimální. Miminka bohužel v tomto prostředí byla zabíjena. Emma se musela naučit porozumět prostoru, hračkám, hře, interakcím s ostatními čičinkami. Bohužel pořád má dojem, že po ní kočky jdou jako tam, odkud přišla. S Emmou tak stále pracujeme, aby se cítila i vedle dalších čičinek v bezpečí. Děláme pokroky, byť velmi pomalu a malé. Její úplné psychické zotavení je běh na dlouhou trať. Emma musela pochopit, že jídla je dost, že hračky jsou na hraní a není to jídlo, že se již nemusí bát krabic a uzavřených prostor (byla původně zavíraná za trest), že vařečkou se míchá např. polévka a nebijí kočky... Je dojemné stát jí po boku na její cestě za svobodou. Co jí bylo vzato, již nemohu vrátit zpět. Cítíme, že duše Emmičky je poškozená minulostí a stále bojuje s démony.  

Jsme odhodlaní její zacelení duševních ran dát dostatek času a prostoru, nenechat ji v tom. Pokud nebude v našich silách, aby se plně začlenila, nevylučujeme možnost, že se ji budeme muset vzdát, v rámci jejího štěstí a hledat jí domov, kde bude solitérní a hlavně milovaná. Emmička se projevuje zatím jako soudkyně Judy, stačí rychlejší pohyb kočičky vedle ní a už ji bere packou. Na vše dozoruje a vše monitoruje. Není agresivní, avšak ve střehu, zatím dělá pokroky. Už spí klidně vedle Damiánka a dalších. Nefackuje každého na potkání a my doufáme, že se to spraví do té míry, že bude soužití v naší smečce úplně klidné...